Міжнародна співпраця

EU4SKILL

У 2019 році стартувала масштабна реформа професійно-технічної освіти. Результатом цих змін мають стати комфортні умови для навчання, стимули для ефективної роботи педагогів та інструменти, які дозволять бізнесу впливати на політику підготовки кадрів у регіоні.

У межах реформи МОН співпрацює з програмою ЄС «EU4Skills: кращі навички для сучасної України», що фінансується ЄС та його державами-членами: Німеччиною, Фінляндією, Польщею та Естонією. Її завданням є підвищення ефективності змін у профосвіті та модернізація інфраструктури обраних закладів. Програма EU4Skills працює на національному рівні та в 7 пілотних областях: Вінницькій, Полтавській, Запорізькій, Рівненській, Львівській, Миколаївській та Чернівецькій.

У 2019 році Вище професійне училище №41 м. Тульчина стало одним із закладів-учасників Програми ЄС «EU4Skills: кращі навички для сучасної України». Училище увійшло до переліку закладів, відібраних для створення Центрів професійної досконалості, де будуть застосовуватися найсучасніші прогресивні технології та освітні практики.

СТРУКТУРА ПРОГРАМИ EU4SKILLS

Компонент 1. Підвищення ефективності реформи професійно-технічної освіти

  • Посилення ролі та розбудова спроможності регіональних рад у роботі з закладами профосвіти.
  • Розробка  концепції та плану дій щодо оптимізації мережі закладів профосвіти,  оцінка системи фінансування сектору, дослідження потреб ринку праці.
  • Створення механізмів та умов, які розширять можливості здобуття професії та професійної освіти.

Компонент 2. Покращення якості, привабливості профосвіти та збільшення її відповідності потребам ринку праці

  • Співпраця з Національним агентством кваліфікацій 
  • Розробка та запровадження нових сучасних стандартів та професій.

Компонент 3. Модернізація інфраструктури та обладнання

  • Оновлення  обладнання у вибраних закладах 7ми пілотних областей: Львівська,  Вінницька, Запорізька, Миколаївська, Полтавська, Рівненська та  Чернівецька області.
  • У кожній  області кілька закладів претендують на можливість стати Центром  професійної досконалості. Ці заклади запланували створити у період з  2021-2023 роках. Рішення та перелік закладів, де створять Центри  професійної досконалості будуть фіналізовані після докладного аналізу  профільними експертами. 

Планується, що Центри професійної досконалості стануть:

  • інноваційними осередками із кращими практиками реформи;
  • платформою для взаємодії між закладами профосвіти, бізнесом, владою та громадянами;
  • прикладом для поширення пілотного досвіду з іншим закладами в Україні.

Програма реалізується за підтримки  Європейського Союзу та його держав-членів Німеччини, Фінляндії, Польщі та Естонії. Програму  в Україні реалізують Deutsche Gesellschaft für Internationale  Zusammenarbeit (GIZ) , Kreditanstalt für Wiederaufbau (KfW) та партнери.

Посилання на інші сторінки