Історія училища

В 1976 році на околиці міста Тульчина Вінницької області було відкрите середнє СПТУ № 11 на базі районного відділення “Сільгосптехніка”. На перший курс прийнято 142 учні. Переважаючий напрям діяльності – підготовка фахівців для аграрного сектора України. Педагогічний колектив очолив Михайло Семенович Ковальов, заслужений працівник профтехосвіти, відмінник освіти України, який з перших днів вміло спрямував діяльність педагогів на створення і удосконалення навчально-матеріальної бази, удосконалення навчально-виховного процесу, вирішення соціально-побутових умов учнів і педагогів. Через 2 роки учнівський колектив виступив з ініціативою провести посівну кампанію “Весна-78”. У 1979р. на базі училища було проведено республіканський семінар директорів сільських профтехучилищ, а також училище зайняло 3 місце в соцзмаганні серед сільських профтехучилищ СРСР. Досвід училища вивчався на Всесоюзному рівні. Неодноразово за досягнення високих результатів колектив нагороджувався різними нагородами: Почесними грамотами, перехідними прапорами, кубками.

У 1980 році колектив училища нагороджено почесною грамотою переможця республіканського конкурсу на кращий гуртожиток учбових закладів профтехосвіти.

1984 рік колектив училища отримав диплом І ступеня та почесне звання «Краще училище системи Держпрофобра СРСР по галузі».

Протягом 1987-1991 років училище підтримувало партнерські зв’язки з сільськогосподарським училищем міста Ашерслебен (Німеччина).

В училищі створена відповідна матеріально-технічна база: 32 трактори, 6 автомобілів, понад 200 найменувань різної сільськогосподарської техніки. Всі навчальні кабінети обладнані необхідними технічними та дидактичними засобами навчання, є 46 комп’ютерів.

3 2000 року навчальний заклад отримав статус вищого професійного училища. І було отримано ліцензію на підготовку молодших спеціалістів за напрямками: 0919 “Механізація та електрифікація сільського господарства”, 0501 “Економіка і підприємництво”.

З 2000 по 2005 роки училище працює над розробкою і впровадженням міжнародного проекту з підготовки робітників фермерського господарства.

У 2008 році училище пройшло акредитацію підготовки молодших спеціалістів. А в 2010 році навчальний заклад пройшов атестацію підготовки робітничих професій до 2020 року.

Сьогодні в училищі навчаються 530 учні. По закінченні училища 20% випускників переходять на III ступінь навчання здобувати кваліфікацію молодшого спеціаліста, а значна частина йде працювати за фахом у сільськогосподарські підприємства. Чимало випускників училища обіймають керівні посади або очолюють підрозділи сільськогоспо-дарських господарств. Окремі з них працюють в училищі.

Досвід роботи викладачів вищої категорії, відмінників освіти України Куцої О. В., Лемчука О. В. узагальнено обласним Навчально-методичним центром профтехосвіти та Донецьким інститутом післядипломної педагогічної освіти педпрацівників.

Чотири творчі групи викладачів працюють над оновленням змісту та форм організації навчально-виховного процесу. Зокрема, група “Пошук” розробила професійно спрямовані практичні завдання із загальноосвітніх предметів. Група “Досвід” займається розробкою практичної частини до посібника “Сучасні методики навчання”, який створюється за проектом Європейського фонду освіти. А група “Психолог” разом з викладачами Вінницького державного педагогічного університету проводить психодіагностичну роботу з проблеми “Соціальна адаптація молоді в умовах професійно-технічного навчального закладу”.

Училище постійно підтримує зв’язки з сільськогосподарськими підприємствами району. Зокрема, з АП “Кряж і Ко” с. Зарічне, підприємством “Ремонтник” м.Тульчин; АФ “Зернопродукт” с.Клебань; СТОВ “Богданівське” с.Богданівка; АФ “Зелена долина” с.Крищенці та ін.

Розпочавши підготовку молодших спеціалістів, адміністрація училища уклала угоди про співробітництво з Уманським національний університетом садівництва, Одеським державним аграрним університетом, Вінницьким інститутом регіональної економіки і управління, Вінницьким торговельно-економічним інститутом Київського національного торговельно-економічного університету, Сумським державним університетом та Вінницьким національним технічним університетом. Ці ВУЗи приймають наших випускників на III та IV курси і навчають з урахуванням вже отриманого рівня кваліфікації.